сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 28
home Познати

Традицијата за Божиќ продолжува: Ова е новата честитка од кралското семејство во пресрет на празниците (ФОТО)

Традицијата за Божиќ продолжува: Ова е новата честитка од кралското семејство во пресрет на празниците (ФОТО)

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, според традицијата, објавија божиќна семејна честитка, снимана во Анмер хол, кон крајот на ноември.

Божиќниот портрет е во есенски амбиент, а кралската двојка и трите деца, Џорџ, Шарлот и Луис, фотографот Марк Портеус ги сликал насмеани и лежерно облечени.

Со оваа честитка традиционално кралското семејство упати порака за мирни и спокојни празници кои ни претствојат.

Најнови вести