четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 128
home Познати

Тошиќ објави фотографија на Инстаграм, а Перо Антиќ мораше да му остави коментар за кој зборуваат сите – ова е доказ колку се блиски двајцата

Тошиќ објави фотографија на Инстаграм, а Перо Антиќ мораше да му остави коментар за кој зборуваат сите – ова е доказ колку се блиски двајцата

Претседателот на кошаркарската федерација на Макединија, Перо Антиќ, е меѓу оние корисници на социјалните мрежи кои се постојано присутни.

Антиќ е горд татко на три сина, па токму тие се оние што најчесто ги снима и објавува пред следбениците на социјалната мрежа. Меѓутоа, Перо практикува да се забавува на Инстаграм и да им остава коментари на своите пријатели.

Еден од нив е и фудбалетот и пријател на Перо, Душко Тошиќ.

Откако избувна скандалот со Јелена Карлеуша, Душко се дистанцираше од социјалните мрежи, па неговите објави се реткост.

Деновиве изненади со една нова фотографија од Инстамбул каде е професионално ангажиран, а на истата позира како модел. Згоден и шармантен во класично издание и заземена поза за фотографија.

Перо беше првиот кој му остави коментар со мала иронија:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dusko Tosic (@duskotosic)

„Спонтана фотографија, така ли Душко Тошиќ?“ – пишува Перо, на што Душко како и секогаш остана резервиран за одговор што е негов стил, но веројатно дискустијата меѓу нив продолжила приватно.

Инаку, Перо Антиќ и Душко Тошиќ се добри пријатели, а во секоја прилика и згодно време тие не пропуштаат заедничка пријателско- спортска дружба.

Најнови вести

Коронавирус