вторник, 3. август 2021. Вести денес: 73
home Познати

Тоше за Македонија: Се фалат држави со 100 години постоење, а Македонија постои од пред Исуса Христа, фала му на Господ

Тоше за Македонија: Се фалат држави со 100 години постоење, а Македонија постои од пред Исуса Христа, фала му на Господ

За сите што го обожаваат Тоше Проевски, како и за сите Македонци, него одамна го нема меѓу живите да потсети како се сака Македонија, но на тоа не потсетуваат видео и аудио записите кои останаа од оваа македонска ѕвезда.

– Некои држави, што имаат по 100 години историја, слават 100 години со големи огномети и не знам што… А ние постоиме од пред Исуса Христа, фала му на Господ. Јас ќе бидам секогаш Македонец и посебна гордост и чест ми е да кажам дека сум Македонец, кажува Тоше во видео записот.

Тоше за Македонија | ToSe for Macedonia

Тоше има да ви каже нешто!

Gepostet von Tose Proeski am Mittwoch, 28. Februar 2018

Коронавирус