среда, 28. септември 2022. Вести денес: 139
home Познати

Тони Цетински ќе стане дедо – пејачот на 51 година ја прими најрадосната вест

Тони Цетински ќе стане дедо – пејачот на 51 година ја прими најрадосната вест

Пејачот Тони Цетински доби радосни вести од својот син Кристијан. Имено, тој на социјалните мрежи објави дека очекува принова.

– Ни даде многу причини да дадеме се од себе и да го направиме овој живот уште поубав. Едвај чекам да те запознам, напиша Кристиан покрај фотографијата.

Кристијан не откри дали станува збор за момче или девојче, но следбениците му упатија честитки.

Тони го доби Кристијан од бракот со Антонела Бутиган со која беше во брак шест години.

Најнови вести

Коронавирус