недела, 5. декември 2021. Вести денес: 92
home Познати

Тончи Хуљиќ за ќерката Хана и Петар Грашо: Ако тие се среќни…

Тончи Хуљиќ за ќерката Хана и Петар Грашо: Ако тие се среќни…

Откако хрватските медиуми објавија дека пејачот Петар Грашо е во врска со 15 години помладата Хана Хуљиќ, ќерката на легендарниот музичар Тончи Хуљиќ, се огласи токму тој.

-Разбирлив ми е интересот за Хана и Петар, но никогаш јавно не реферирам за приватниот живот и односите, како на своето семејство, така и за изведувачите со кои работам. Петар и Хана имаат слични ставови кон презентирањето на личниот живот во медиумите, а Петар е и голем семеен пријател. Ако тие се среќни, а колку што гледам се, тогаш јас и Вјекослава сме исто така среќни, вели Тончи.

Додал дека се надева дека Петар наскоро ќе земе пауза од силното темпо на настапи за да ги завршат песните кои ги чекаат.

Иако заедно се видени во Сплит и Загреб, ни Хана ни Грашо ниту ги потврдија. ниту ги негираа пишувањата за нивната врска.

Коронавирус