сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 72
home Познати

ТОН ЕМОЦИИ: Маринко никогаш нема да биде заборавен, пријателите му посветија песна (ВИДЕО)

ТОН ЕМОЦИИ: Маринко никогаш нема да биде заборавен, пријателите му посветија песна (ВИДЕО)

Поминаа четири години откако почина славниот актер Маринко Маџгаљ.

Секој кој го познава знае дека најблзок беше со Огњен Амиџиќ, со кога имаше и група, а и приватно се дружеа. Токму водителот, напиша песна за својот покоен пријател, ги собра нивните заеднички славни пријатели и објавија емотивна песна.

Насловот е симболичен: „Животот е лотарија“!

Освен Амиџиќ, дел од песната се и нивните заеднички пријатели:  Андрија Милошевиќ, Слобода Бода Мишаловиќ, Александар Сречковиќ Кубура, Милена Васиќ, Игор Дамњановиќ, Тамара Крцуновиќ, Јелена Ступљанин, Марко Кон.

Стиховите и музиката за оваа емотивна патека посветена на Маринко ги направи Огњен.

Коронавирус