четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 153
home Познати

Том Круз шест години не ја видел својата ќерка поради религиозни причини

Том Круз шест години не ја видел својата ќерка поради религиозни причини

Том Круз шест години не ја видел својата ќерка Сури, од бракот со Кејти Холмс, бидејќи таа не припаѓа на Сајентолошката црква, објави „Ју-ес Викли“.

Малата Сури денес има 12 години, а нејзиниот татко иако има право да ја гледа 10 дена во месецот, одлучил да нема никаков контакт со неа, според извор кој претпочита да остане анонимен.

Кејти и Том се разведоа 2012 година, по шест години брак, наводно поради неговата религија, а потоа глумицата доби старателство над нивната ќерка.

Најнови вести

Локални избори 2021