недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 0
home Познати

Том Круз и Џони Деп номинирани за „најлош актер“

Том Круз и Џони Деп номинирани за „најлош актер“

На 3 март ќе бидат објавени победниците на наградите „Златна Малинка”, што ќе се одржат пред Оскарите.

Ова беше објавено од страна на светските медиуми.

На сајтот „Rotten Tomatoes“ се појави листата на кандидати кои ќе се борат за титулата „најлош актер”.

На листата се Том Круз, Марк Валберг, Џони Деп, Зак Ефрон и Џејми Дорн.

Меѓу жените наградите можат да им бидат дадени на Ема Вотсон, Џенифер Лоренс, Кетрин Хејгл, Дакота Џонсон и актерката Тајлер Пери.

Најнови вести

Коронавирус