среда, 28. септември 2022. Вести денес: 74
Во живо

Изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

home Познати

Том Хенкс, најдобриот актер на сите времиња

Том Хенкс, најдобриот актер на сите времиња

Том Хенкс е најдобриот актер во историјата. Ѕвездата во филмовите „Forest Gamp“, „Big“, „Turner & Hooch“, „A League of Their Own“ и други, освои најголем број гласови во анкета на познатата дигитална медиумска куќа „Ранкер“ од Лос Анџелес.

За Хенкс својот глас го дале 1.1 милиони корисници.

Преостанатиот дел од листата на најдобри актери на сите времиња изгледа вака:

1.Том Хенкс

2.Бет Дејвис

3.Марлон Брандо

4.Џејмс Стјуарт

5.Кетрин Хепберн

6.Роберт де Ниро

7.Џек Николсон

8.Морган Фриман

9.Ентони Хопкинс

10.Дастин Хофман

Коронавирус