недела, 5. април 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Тој ја објави гола, таа неговиот „микромал“ полов орган: Аферата со Карлеуша потсетува на најголемиот секс скандал со Ванда Икарди (ФОТО)

Тој ја објави гола, таа неговиот „микромал“ полов орган: Аферата со Карлеуша потсетува на најголемиот секс скандал со Ванда Икарди (ФОТО)

Со години наназад фудбалскиот свет беше сведок на љубовната афера која во 2013 година се случи во Серија А, во чија главна улога беа Ванда Икарди, Макси Лопез и Мауро Икарди.

Старлетата прво беше во брак со Лопез се додека не се вмеша Икарди, па целата ситуација да започне да личи на шпанска сапуница и да биде топ тема број 1 во сите светски медиуми.

Најголемата иронија во овој љубовен триаголник беше тоа што двајцата фудбалери беа добри пријатели меѓу себе, а и двајцата имаат деца со старлетата.

По овој скандал излезе на виделина и нов во кој се потврдува секс скандалот помеѓу Ванда Икарди и Диего Марадона кој се случил во минатото, а тоа го потврди и една новинарка.

„Додека ручав во хотелот, ми пријде Ванда и ме праша зошто не сум ја поканила во мојата емисија. Ја прашав дали е во врска со Марадона. И кажав дека ме оставија без спиење претходната вечер. Јас бев во претседателскиот апартман, тие беа во собата до мојата. Не можев да спијам, бидејќи беа многу гласни додека преместуваа мебел, и не знам уште што не. Ова се случи пред многу години” – вели Мирта.

Шест години подоцна слична шпанска сапуница се случува во соседството.

Во сценариото во кои главни улоги се Јелена Карлеуша, Душко Тошиќ и Огнен Врањеш, главната разлика е во тоа што во италијанското имаше докази, додека во српското засега ништо не е официјално потврдено.

Сепак она што и е добро познато на јавноста се голите фотографии на пејачката и фудбалерот кој си ги објавија меѓусебно двајцата, а пејачката дури неговиот полов орган го наречи како „микромал“.

Најнови вести

Коронавирус