вторник, 26. мај 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Тој има 53, а таа 22 години: Легендарниот фудбалер и неговата девојка уживаат во љубовта (ФОТО)

Тој има 53, а таа 22 години: Легендарниот фудбалер и неговата девојка уживаат во љубовта (ФОТО)

Разликата во години воопшто не им пречи. Славниот фудбалер и младата студентка уживаат во љубовта.

Легендарниот бразилски фудбалер 53-годишниот Ромарио е во врска со 31 година помладата студентка, 22-годишната Ана Каролина Назар.

Згодната Ана на Инстаграм ја споделила заедничката фотографија и со емотивен опис открила што чувствува кон славниот фудбалер.

-Љубов моја, ништо во животот не се случува случајно, секогаш постои причина. Луѓето со причина влегуваат во нашиот живот за да не научат нешто, а ти ме научи да сакам. Само јас знам што чувствувам кон тебе: мешпавина од љубов, гордост и желба, напишала таа.

Коронавирус