среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 20
home Познати

Тој е славен комичар и рок-ѕвезда од 80-тите и сите го знаете, но погледнете каков фраер е неговиот син Филип (ФОТО)

Тој е славен комичар и рок-ѕвезда од 80-тите и сите го знаете, но погледнете каков фраер е неговиот син Филип (ФОТО)

Бранко Ѓуриќ- Ѓуро е во брак со актерката Тања Рибиќ долги години.

Тој има две деца, а малкумина знаат дека ова му е и втор брак.

Но, не зборуваме сега за него, туку за неговиот син Филип по кого лудуваат девојките како што некогаш лудуваа по Ѓуро.

Филип е син на Бранко и Невена. Денес има 27 години.

Неколку години работеше како актер, но сега фотографирањето е негова најголема љубов.

Во слободно време е текстописец.

 

View this post on Instagram

 

Idem letim ?

A post shared by MiliKhumara (@filadendron) on

 

View this post on Instagram

 

Aye Aye @senida_h

A post shared by MiliKhumara (@filadendron) on

 

View this post on Instagram

 

LEPI- IZA OBLAKA #spikarafikus

A post shared by MiliKhumara (@filadendron) on

 

View this post on Instagram

 

Moj jaran MIKI

A post shared by MiliKhumara (@filadendron) on

Коронавирус