недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 93
home Познати

ТОЈ е најсексапилниот маж на светот (ФОТО + ВИДЕО)

ТОЈ е најсексапилниот маж на светот (ФОТО + ВИДЕО)

Мајкл Б. Џордан е најсексапилниот маж на светот, доколку се консултираме со магазинот „People“ и нивниот годишен избор.

33-годишниот актер е најпознат по улогите на Крид и Блек Пантер, а синоќа бил прогласен за овогодишен победник во шоуто на Џими Кимел.

За да се зголеми поврзаноста на неизвесноста и да се намали ризикот од ширењето на коронавирусот, Џордан на сцената стигнал во жолто одело, а потоа публиката погодила за кого станува збор.

Коронавирус