среда, 8. јули 2020. Вести денес: 260
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Познати

„Тој е човекот на мојот живот“: Наташа Беквалац упати емотивна порака на овој маж (ФОТО)

„Тој е човекот на мојот живот“: Наташа Беквалац упати емотивна порака на овој маж (ФОТО)

Поп пејачката Наташа Беквалац често истакнува колку е врзана за своето семејство, а во текот на вчерашниот ден (24.04.2020) го честиташе 3-иот роденден на внукот од својата сестра.

Наташа неодамна го прослави роденденот на своите ќерки Катја и Хана, а сега имаше уште еден роденден во семејството.

Нејзиниот внук наполни 3години, а таа преку социјалните мрежи му упати емотивна порака.

Таа била со нејзината сестра во текот на породување, а внукот Ноа го прегрнала само неколку минути откако се родил.

„На денешен ден пред 3 години се роди мажот на мојот живот. Се сеќавам, твојата мајка Кика и јас седнавме во автомобил и слушавме супер музика додека се возевме кон болница. Се смеевме. Докторката ми дозволи да бидам покрај твојата мајка додека ти доаѓаше на свет. Се државме за рака..

Твојата мајка беше храбра како ретко која жена е толку храбра. А ти…преубав и гласен. Како и сега. Секако, веднаш по раѓањето те земав во раце и тоа е чувство на кое сум благодарна и на тебе и на твојата мајка. Среќен роденден, Ноклице моја“ напиша Наташа на „Инстаграм“.

Под објавата се нижеа честитки и убави желби за роденденот на внукот на Наташа.

Парламентарни избори 2020