сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 7
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Тоа што му го направила е дрско и безобразно: Се разведе на Божиќ, а 10 години Ана Кокиќ не зборува со својот татко поради оваа причина (ФОТО)

Тоа што му го направила е дрско и безобразно: Се разведе на Божиќ, а 10 години Ана Кокиќ не зборува со својот татко поради оваа причина (ФОТО)

Таткото на познатата пејачка Ана Кокиќ со кого таа не зборува десет години живее во Белград и работи како продавач на пазар, а по разводот на својата ќерка се огласи во јавноста.

-Мене ми е искрено жал, бидејќи и јас поминав низ таква фаза. Сепак се тие јавни личности, па на нив им е потешко за разлика од обичните луѓе. Жал ми е особено за нивните ќерки, сепак се во прашање две девојки кој тек сега го почнуваат својот живот. Јас не ги споив, јас нема ни да ги разделам, вели таткото Стеван за српски Телеграф.

Тој во јавноста откри и дека се обидел да стапи во контакт со неговата ќерка откако дознал во медиумите дека се разведува, но таа не му излегла во пресрет.

Јас сум и татко, јас ја создадов, што и да се случи мислам дека треба прво таа мене да ми пријде. Се обидов неколку пати да стапам во контакт со неа, но главниот збор го има поранешниот нејзин сопруг и се оди преку него. Понатаму не сакам да инсистирам на ништо,јас сакам или да имам некаков контакт или никаков со мојата ќерка. Нека дојде и нека ми каже мене, „ѓубре“, „кретен“, што и да посака, но да расчистиме веќе еднаш јас и она, заклучи Кокиќ за српските медиуми.

Инаку Ана Кокиќ за потсетување се разведе на Божиќ годинава по 10 години брак.

Коронавирус