петок, 4. декември 2020. Вести денес: 0
home Познати

Тоа што го донесе на гробот на неговиот помен ги расплака сите: Сопругата на Шабан Шаулиќ едвај остана на нозе плачејќи на цел глас (ФОТО)

Тоа што го донесе на гробот на неговиот помен ги расплака сите: Сопругата на Шабан Шаулиќ едвај остана на нозе плачејќи на цел глас (ФОТО)

Денеска се навршуваат шест месеци од смртта на кралот на народната музика во Србија Шабан Шаулиќ.

Пејачот загина во сообраќајна несреќа во Германија кога во неговиот автомобил удри пијан возач.

На поменот присуствуваа неговата сопруга Гордана, трите негови деца, пријатели и многу роднини.

Неутешната негова сопруга остави и венец на неговиот гроб со посвета од која многумина заплакаа на гробот на пејачот.

-Со љубов твоја Гоца, гласеше пораката на венецот.

Таа инаку целото време беше во солзи и видно потресена се придружуваше до својот син.

 ФОТО: Српски ТЕЛЕГРАФ/ATA Images

 

Коронавирус