понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 23
home Познати

Тивка војна меѓу кралските снаи: Кејт премолче, Меган се посрамоти

Тивка војна меѓу кралските снаи: Кејт премолче, Меган се посрамоти

Кејт Мидлтон решила веќе да не и помага со совети на својата јатрва, Меган Маркл.

Како што пишуваат британските таблоиди, Кејт Мидлтон решила веќе да не и помага на Меган Маркл со совети за однесување при кралските церемонии. Доказ за тоа е и последниот инцидент, кога Меган се појави на балконот на Бакингамската палата со голи рамења, што не е според протоколот.

Од друга страна, Меган со сите сили се обидува што повеќе да и се приближи на кралицата Елизабета. Според таблоидите, кои се повикуваат на извори блиски до кралското семејство, принцовите Вилијам и Хари се сосем рамнодушни на ваквиот натпреварувачки однос меѓу нивните сопруги.

Најнови вести

Коронавирус