сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 48
home Познати

Тијана ја искоментира одлуката Македонија да не даде ни поен на Србија

Тијана ја искоментира одлуката Македонија да не даде ни поен на Србија

Тијана Дапчевиќ која ја дочека сестра си од Евровизија, ја искоментира одлуката Македонија да не додели ни еден глас на Србија, за што Србите се налутија.

– До бескрај е погрешно што Македонија не даде глас на Србија. Морам да кажам дека сум разочарана, седуммина биле во жири, вели Тијана за „Премиера Викенд Специјал”.

Тамара оваа година заврши на 8. место.

Коронавирус