понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 3
home Познати

Тијана Дапчевиќ среде Драчево го запали ќумбето и вртеше пиперки- ваков ајвар се прави само во домот на пејачката (ВИДЕО)

Тијана Дапчевиќ среде Драчево го запали ќумбето и вртеше пиперки- ваков ајвар се прави само во домот на пејачката (ВИДЕО)

Македонската пејачка Тијана Дапчевиќ се пофали како прави ајвар во својот дом во Драчево.

Имено таа на Фејсбук постави видео на кое се гледа како меша ајвар заедно со својот татко во семејниот дом во Драчево.

На видеото се слуша како таа вели дека пејачите знаат да прават и ајвар, особено лут кои го обожаваат Македонците.

Дапчевиќ инаку на видеото носеше маичка од Путин, искомбинирана со пантолани и патики на себе, погледнете.

Коронавирус