сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 50
home Познати

Tие му се најголема поддршка: Ова се сопругата и децата на Лука Модриќ (ФОТО)

Tие му се најголема поддршка: Ова се сопругата и децата на Лука Модриќ (ФОТО)

Во Русија заврши светското првенство во фудбал, а по долга и напорна борба, Франција ја совлада Хрватска со резултат 4:2 и ја однесе титутлата за светски првак.

Иако Хрватска не успеа да победи, сепак испиша историја и ова беше нејзиниот најдобар пласман досега.

Хрватскиот фудбалер, Лука Модриќ ја доби наградата за најдобар фудбалер на Светското првенство. Хрватската популација е горда на овој фудбалер, а негова најголема поддршка е неговата сопруга и неговите деца.

Лука е во брак со Вања, со која има три деца, Иван, Ема и Софија. Еве како изгледа семејството на најдобриот фудбалер.

My support! ❤️❤️❤️???????? #IvanoEmaSofiaVanja ???

A post shared by Luka Modric (@lukamodric10) on

8 years! ???❤️ #anniversary

A post shared by Luka Modric (@lukamodric10) on

Merry Christmas!?❤️???

A post shared by Luka Modric (@lukamodric10) on