сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 81
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Тие беа венчани само 55 часа – ова е парот со најкраток брак

Тие беа венчани само 55 часа – ова е парот со најкраток брак

Во Холивуд и на светската естрада постојат бракови кои траеле пократко и од една година.

Прва на листата е Џенифер Лопез со Охани Ноа со кој беше во брак само 313 дена.

Памела Андерсон и Кид Рок беа заедно 212 дена, а Памела Андерсон и Рик Саломон – 60 дена.

Бритни Спирс и Џејсон Александарзаедно беа 55 часа.

Коронавирус