недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 40
home Познати

ТЕЖОК СКАНДАЛ ВО НАЈАВА: Принцот Хари во своите мемоари ќе го открие името на својот вистински татко

ТЕЖОК СКАНДАЛ ВО НАЈАВА: Принцот Хари во своите мемоари ќе го открие името на својот вистински татко

И токму кога помисливме како завршија неверојатните приказни и озборувања за британскиот принц Хари – сега се појави нова, можеби најапсурдната до сега. Според американскиот портал „Радар онлајн“, во најавените мемоари, 37-годишниот принц треба да го открие идентитетот на неговиот вистински татко!

Речиси целиот живот на Хари, во медиумите и јавноста имаше приказна дека војводата од Сасекс всушност не е син на британскиот престолонаследник, 72-годишниот принц Чарлс. Најчесто поради неговиот изглед, бојата на косата што го издвојува од другите членови на кралското семејство, но и љубовните врски на неговата покојна мајка, принцезата Дијана, Хари честопати беше цел на таблоиди кои тврдеа дека неговиот вистински татко е всушност поранешен британски офицер 63-годишниот Џејмс Хјуит.

Тој самиот откри во 1990-тите дека бил во врска со Дијана додека таа била во брак со Чарлс, и тој дели неверојатна физичка сличност со 37-годишниот принц во форма на иста боја на коса.

И иако Хјуит јавно негираше дека е татко на Хари, некои медиуми не ги спречија да продолжат да ја шират оваа апсурдна приказна, за која споменатиот американски портал сега тврди дека британскиот принц наскоро ќе ја потврди во книга која наскоро треба да ја види светлината на денот.

Иако нема докази за такви тврдења, секако постои можност принцот да ја допре оваа тема во книгата, но најмногу во однос на тоа колку таквите невистинити информации влијаеле врз неговото воспитување, но и врз неговиот однос со неговиот татко, Принцот Чарлс.

Локални избори 2021