сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 42
home Познати

Тетоважата на Бен Афлек- хит на социјалните мрежи (ФОТО)

Тетоважата на Бен Афлек- хит на социјалните мрежи (ФОТО)

Грбот на холивудската ѕвезда Бен Афлек е повторно „на тапет“. Грбната тетоважа со феникс, за која тој пред две години рече дека е привремена, се уште е на неговиот грб, покажаа најновите папарацо-фотографии.

Актерот неодамна беше фотографиран на плажа без маица, и фотографиите веднаш станаа хит на интернет. Но, оние со подобро помнење, се сетија и на неговите изјави од 2016 година, дека се работи за лажна тетоважа, направена за потребите на филм.

Неговите поранешни партнерки Џенифер Гарнер и Џенифер Лопез, веднаш се придружија на општото исмевање на Афлек и неговата огромна тетоважа на социјалните мрежи. И двете го протолкуваа изборот на птицата феникс во смисла дека тие се „пепелта“ од којашто фениксот – Афлек – се издига.

– Одвратно е! Што правиш?! Неговите тетоважи секогаш се премногу шарени, изјави Лопез.