четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 68
home Познати

Тешко ја поднесе смртта на синот – свекорот на Николина Пишек три часа го гушкал телото, плачел на цел глас, а на крајот го направил ова!

Тешко ја поднесе смртта на синот – свекорот на Николина Пишек три часа го гушкал телото, плачел на цел глас, а на крајот го направил ова!

Сопругот на водителката Николина Пишек, Видоје Ристовиќ, ненадејно почина во неделата на 44 годишна возраст во Белград, а веста за неговата смрт многу тешко го погоди неговиот татко Виктор Ристовиќ попознат како Мишо Гроф.

Почитуваниот белградски антиквар и трговец со уметнички дела меѓу првите дознал за страшната вест и веднаш се упатил кон местото каде што се случила трагедијата. Таму пристигнал за десетина минути, а кога го видел синот, добил нервен слом, пишуваат српските медиуми.

-Почна да плаче на цел глас, му беше многу тешко, се се сруши во секунда. Во меѓувреме дојде итната помош која само ја констатираше смртта, така да не се обидоа ниту да го реанимираат. Луѓето од брзата помош се обидоа да го смират Гроф, но не успеаја, дури три часа не можеа да го одвојат од телото на неговиот син. Цело време го галеше, бакнуваше и плачеше на цел глас врз него, откако го одведоа телото тој замина во својот стан, вели добро упатен извор за српски Курир.

Тој додава дека кога се вратил во станот тој се заклучил и го исклучил мобилниот телефон.

-Не сакаше ни да јаде ни да пие, сите се загрижени за него, раскажува тој.

Најнови вести

Коронавирус