четврток, 26. јануари 2023. Вести денес: 186
home Познати

Терминаторот Арнолд Шварценегер се бори за животот

Терминаторот Арнолд Шварценегер се бори за животот

Арнолд Шварценегер е на итна операција на срцето, јавуваат американските медиуми.

Седумдесетгодишниот актер и поранешен гувернер на Калифорнија е сместен во болница во Лос Анџелес, поради операција на срцевите залистоци, но дошло до компликации во текот на постапката.

Лекарите одлучиле Терминаторот да заврши на итна операција на отворено срце. Операцијата траела неколку часа, а ТМЗ пишува дека во моментов е во стабилна состојба и закрепнува.

Актерот бил на исчилна операција и во 1997 година.

Најнови вести