вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 150
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Познати

Тениската ѕвезда повторно пред олтар (ФОТО)

Тениската ѕвезда повторно пред олтар (ФОТО)

Некогашната најдобра тенисерка на светот, Швајцарката Мартина Хингис се омажи за спортскиот лекар Хари Лиман. Церемонијата со 140 гости, се одржа во популарното швајцарско туристичко место „Бад Рагаз”.

Славната спортистка не ја криеше својата среќа и радост, девет месеци откако го објави своето повлекување од тенисот. Таа е добитничка на 25 Гренд Слем титули.

– Ви благодариме на честитките и искрените пораки. И ние Ви посакуваме се најдобро, објавија штотуку венчаните под фотографијата на Инстаграм.

Хингис еднаш беше во брак, а поранешниот сопруг Тибалт Хутин ја обвини неа, нејзината мајка Мелани Молитор и очувот Силвио, дека го малтретирале и тепале. Тенисерката никогаш не одговори во врска со тој случај.

Најнови вести