вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

Телото на Шабан Шаулиќ пристигнува во Белград

Телото на Шабан Шаулиќ пристигнува во Белград

Телото на пејачот Шабан Шаулиќ пристигнува во Белград со авион кој го испрати Владата на Република Србија во Германија.

Авионот, како што пишуваат српските медиуми, пристигнал околу 20 часот во Германија и околу 21 часот полетал кон Србија. На белградскиот аеродром Никола Тесла се пристигнати возила од погребална услуга, со кои телото ќе биде пренесено до гробиштата во Белград каде ќе биде погребан Шаулиќ

Обдукцијата на Шабан Шаулиќ е завршена денес, а авионот веднаш полетал кон Белград со ковчегот во кој е телото на познатиот пејач.

Погребот на Шабан Шаулиќ ќе биде утре во 15 часот во Алеата на заслужни граѓани.

Парламентарни избори 2020