петок, 4. декември 2020. Вести денес: 0
home Познати

Телото на пејачот пристигна дома: Синот на Синан неутешен, со свои раце го носеше ковчегот на својот татко (ФОТО)

Телото на пејачот пристигна дома: Синот на Синан неутешен, со свои раце го носеше ковчегот на својот татко (ФОТО)

Целата балканска естрада утрово остана во шок откако со брзина на светлината се прошири веста за смртта на српскиот пејач Синан Сакиќ.

Синот на пејачот Ернест со голема тага денеска пред нивниот семеен стан во центарот на Белград го пречека телото на неговиот татко кој ќе биде погребан во понеделник на 4 јуни во родниот град Лозница.

Инаку пејачот почина утрово откако ја изгуби тешката битка со болеста, а денеска пејачот требаше да го дознае и датумот за трансплантација на црниот дроб.

Коронавирус