вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Познати

Телото го пронашол нејзиниот брат- легендарната југословенска актерка пред една година почина, но не беше погребана- еве ја причината

Телото го пронашол нејзиниот брат- легендарната југословенска актерка пред една година почина, но не беше погребана- еве ја причината

Познатата глумица Неда Арнериќ почина точно пред една година во својот стан, во 67. година.

Нејзиното безживотно тело го пронашол нејзиниот брат, а осум дена после комеморацијата испратена е во вечен мир.

Ковчегот со нејзините посмртни останки испратен е на кремирање со аплауз, каде што после ова добила почесно место во Алеата на заслужни граѓани на Новите гробишта во Белград.

Неда засекогаш ќе остане во срцата на сите поради своите сјајни и ненадминати улоги во култните филмови “Ужичка република, “Сутјеска“, “Валтер го брани Сараево“,“Отпишани“, “Исправи се Делфина“…

Најнови вести

Локални избори 2021