понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 68
home Познати

Телохранителот на Нејмар изеде ќотек за сите пари, па медиумите сега се мајтапат со фудбалерот (ВИДЕО)

Телохранителот на Нејмар изеде ќотек за сите пари, па медиумите сега се мајтапат со фудбалерот (ВИДЕО)

Бразилецот Нејмар за да ја зголеми својата безбедност неодамна ангажираше професионален УФЦ борец во својот тим, но сега токму телохранителот на бразилската ѕвезда се најде во центарот на вниманието бидејќи изеде ќотек за сите пари на последниот УФЦ спектакл.

Нордин Талеб добива висока плата од Нејмар на неделно ниво, но исто така професионално се натпреварува и во УФЦ борбите, каде изминатиов викенд беше поразен во дуел во кој изеде ќотек за сите пари.

Талеб беше брутално избоксуван од страна на Стрикленд во УФЦ борбата и можеше да се види во една навистина подредена ситуација, па дел од француските таблоиди почнаа да се шегуваат и да поставуват прашање дали Бразилецот го ангажирал вистинскиот човек…

Извор: Дерби

Најнови вести

Коронавирус