среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 45
home Познати

Теа Таировиќ расоблечена во библиотека: Со заводлив поглед низ очила и книга в рака, кому му е гајле што чита разголената „интелектуалка“? (ФОТО)

Теа Таировиќ расоблечена во библиотека: Со заводлив поглед низ очила и книга в рака, кому му е гајле што чита разголената „интелектуалка“? (ФОТО)

Младата пејачка Теа Таировиќ многумина ја паметат по тоа што  заедно со покојниот Шабан Шаулиќ пееше на неговиот последен настап во Германија, ноќта непосредно пред тој да загине во кобната сообраќајка.

Но, атрактивната некогашна „Ѕвезда на Гранд“  не престана да се фотографира во провокативни пози, со што пејачката преку ноќ засени многу од своите далеку попознати колешки. Оваа популарна убавица деновиве одново позираше и тоа  во најпровокативното издание досега.


Оскудно облечена, Теа позираше покрај библиотеката полна со книги.  Теа толку „гори“ од сексапил, што малкумина останаа рамнодушни на овие жешки фотографии, на кои иако е со очила на себе и книга в рака, никого не го интересира, што тоа чита разголената „интелектуалка“!


Впрочем на вака расна, сексапилна и провокативна појава која се обидува да зрачи со интилигенција, ако сте машко, можете да добиете само зголемена ерекција… наместо желба за читање.

Жените веројатно и онака, „веќе ја прочитале“!