сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 128
home Познати

„Те сакам до небото и назад!“ Северина Којиќ ЈАВНО му се обрати на овој ЧОВЕК, му изјави љубов (ФОТО)

„Те сакам до небото и назад!“ Северина Којиќ ЈАВНО му се обрати на овој ЧОВЕК, му изјави љубов (ФОТО)

Пејачката Северина Којиќ изгледа ужива во сингл животот во Хрватска. Пејачката го напушти Белград пред повеќе од една година и куќата во која живееше со нејзиниот сè уште оженет сопруг Игор Којиќ.

И покрај бројните шпекулации, пејачката не се огласи по повод бракот, а по ова не беше видена во јавност со сопругот.

Додека многумина се прашуваат дали Северина и Игор се уште заедно или нивната врска е минато, пејачката ужива во животот, опкружена со пријатели.

Вчера таа објави по повод роденденот на нејзината пријател, на кој му честиташе роденден со заедничка фотографија, а остави и честитка.

– Да сме живи и здрави уште сто години, да има песни и вина и Бог да нè штити … Те сакам до небото и назад. Среќен роденден, мил – посака Севе.

Коронавирус