среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 184
home Познати

Тажни детали од животот на принц Вилијам (ВИДЕО)

Тажни детали од животот на принц Вилијам (ВИДЕО)

Иако принцот Вилијам имал среќа да се роди во богато семејство и веројатно никогаш нема да се грижи за неговиот опстанок, и тој сведочел на бројни лоши моменти кои оставиле големи последици.

Пред да ја изгуби неговата мајка, принцезата Дијана, принцот мораше да се справи со разводот на родителите.

Тогаш Вилијам не беше ни тинејџер, а поради популарноста на кралското семејство, тешко дека можел да ги избегне сите гласини за неверствата и разделбата на Чарлс и Дијана.

Потоа се соочил и со анксиозност и со многу тажни моменти.

Погледнете низ што поминал овој убав принц:

Коронавирус