вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 59
home Познати

ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатиот рапер DMX

ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатиот рапер DMX

Познатиот светски рапер и актер DMX, почина денеска на 50-годишна возраст.

Раперот чие вистинско име е Ерл Симонс, беше хоспитализиран минатата недела откако доживеал срцев удар во неговиот дом во Њујорк.

DMX беше еден од најпознатите рапери, а со музика почнал да се занимава од 1990 година реализирајќи го својот деби албум.

Издаде неколку албуми, а во 1999 година и беше номиниран за „Греми награда“.

Исто така се проба и во улога на актер и глумеше во два филма.

Најнови вести

Коронавирус