петок, 30. септември 2022. Вести денес: 104
home Познати

ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатата актерка која ја обожававме во оваа серија!

ТАЖНА ВЕСТ: Почина познатата актерка која ја обожававме во оваа серија!

Актерката Лиза Бејнс, ѕвездата на филмот „Gone Girl“, почина како последица на сообраќајна несреќа што ја доживеа на почетокот на јуни. Имено, ја удрил скутер, а возачот побегнал.

Од тогаш Бејнс се наоѓа во критична состојба, но за жал не се опоравила од повредите и починала во понеделникот.

Оваа тажна вест ја потврди нејзиниот претставник за медиуми.

– Не болат срцата поради трагичната и бесмислената смрт на Лиза. Таа беше жена со голем дух, љубезна и дарежлива и посветена на работата, или на сцената или пред камерата, а уште повеќе на нејзиниот сопруг, семејството и пријателите. Бевме среќни што ја имавме во нашите животи – рече нејзиниот претставник за медиуми.

Најнови вести

Коронавирус