четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 187
Во живо

Централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

home Познати

ТАЖНА ВЕСТ: Почина пејачот кој ја испеа една од најтажните љубовни македонски песни

ТАЖНА ВЕСТ: Почина пејачот кој ја испеа една од најтажните љубовни македонски песни

Тажна вест ни доаѓа од Германија, почина македонскиот фолк пејач Васил Атанасов по долго боледување.

Тој е најпознат по неговата испеана песна „Проклет да е кој не раздели“ која со генерации се пее и е една од најубавите тажни љубовни наши песни.

Нека почива во мир, вечна му слава.

Најнови вести

Локални избори 2021