среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 44
home Познати

Тажна вест: Почина пејачката чиј хит сите го знаеме (ВИДЕО)

Тажна вест: Почина пејачката чиј хит сите го знаеме (ВИДЕО)

По кратко боледување почина иконата на италијанската музика и телевизија, Рафаела Кара, на 78 годишна возраст.

Тажната вест ја соопшти нејзиниот долгогодишен партнер, кореографот Серџо Јапино.

-Рафаела не напушти. Замина во подобар свет, каде нејзината хуманост, нејзината смеа и нејзиниот извонреден талент засекогаш ќе блескаат, изјавил дологодишниот партнер на Рафаела.

Рафаела ќе биде запомнета по еден од најголемите хитови „A far l’amore comincia tu”, кој сигурно сите сте го чуле.