четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

ТАЖНА ВЕСТ: Почина еден од основачите на „Depeche Mode“

ТАЖНА ВЕСТ: Почина еден од основачите на „Depeche Mode“

Почина Енди Флечер, англиски клавијатурист и еден од основачите на групата „Depeche Mode“.

Засега не е позната причината за смртта. Веста беше потврдена од официјалниот профил на бендот на Твитер.

Коронавирус