четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 131
home Познати

Тажна судбина: Maрија од „Жикина династија“ починала на ист начин како и нејзината мајка

Тажна судбина: Maрија од „Жикина династија“ починала на ист начин како и нејзината мајка

Актерката Ријалда Кадриќ, позната по улогата на Марија од серијалот „Луде године“ односно „Жикина династија“, почина ненадејно на 25 јануари на 57-годишна возраст во Атина, неуспевајќи да го сними продолжението на познатата серија.

Како што пишуваат регионалните медиуми Ријалда починала на ист начин како и нејзината мајка  – на улица.

„Тој ден во 1991 година мојата мајка почина на улица во Белград, се ширеше војната во Југославија и одлучив да останам во Лондон и  да започнам некој нов живот“, изјави Ријалда во една прилика.

Марија почина од срцев удар на улица во Атина.

ЕУРО 2020

Македонија