четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 47
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на семејство погодено од несреќата во Тетово

home Познати

Тажна порака на Северина за нејзиниот син: „И бегалците ги иселуваат со нивните мајки … поминаа 20 месеци“ (ФОТО)

Тажна порака на Северина за нејзиниот син: „И бегалците ги иселуваат со нивните мајки … поминаа 20 месеци“ (ФОТО)

Хрватската пејачка Северина одбележа тажен датум за себе со емотивен пост на Инстаграм – 20 месеци разделба со нејзиниот син Александар.

Бидејќи не смее да објавува фотографии од нејзиниот син, таа наместо тоа објави песна и им се заблагодари на фановите за поддршката.

– Поминаа 20 месеци откако мојот син беше протеран од неговиот дом, каде што живееше мирно 7 и пол години … Без прашања, приближно, истиот ден … И бегалците ги иселуваат со своите мајки … Во овие 30 години колку што пеам 30, луѓето со своите деца ме објавуваа повеќе отколку што јас објавив фотографија со моето дете. Не како Северина, туку како горда мајка. Тоа ми е забрането, затоа ви давам песна со жените и момчињата од Загреб … Ви благодарам на сите за поддршката – пишува Северина.

Таа додаде „88 часа не се доволни“, „стоп за корупцијата“ и „роден мој“ како хаштаг.

Потсетуваме, на почетокот на јули, Северина повторно се сретна на суд со нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ. Тие се појавија во окружниот суд во Сплит, каде на рочиштето се решава за старателството над нивниот син Александар.

Поповиќ не даде никакви изјави по тој повод, додека Северина рече дека се надева дека ќе го гледа својот син почесто од секој втор викенд и половина од празниците, колку што сега го гледа, според судската одлука, па посочи дека таа смета дека овој случај е веќе договорен.

Најнови вести

Коронавирус