сабота, 15. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Тазе му е и болката од загубата на мајката- пејачот пее покрај таткото на постела, а додека го гледате видеото ќе роните солзи!

Тазе му е и болката од загубата на мајката- пејачот пее покрај таткото на постела, а додека го гледате видеото ќе роните солзи!

Познатиот пејач Шако Полумента на својот Фејсбук профил сподели видео снимка од која многумина ги облеаја емоции и солзи.

Станува збор за видео на кое тој му ја пее омилената песна на својот татко кој е во постела и истата му ја посветува него.

Таткото на пејачот цело време го галеше него по главата, додека тој му ги бакнуваше рацете.

Емотивното видео на таткото и синот предизвика лавина на позитивни коментари на социјалните мрежи.

За потсетување мајката на пејачот почина во октомври, а тој тогаш од неа се опрости со емотивна објава на Инстаграм.

Коронавирус