сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Тазе фарбаната коса му се растече по лицето- адвокатот на Трамп стана хит во светот за само неколку часа по прес-конференцијата

Тазе фарбаната коса му се растече по лицето- адвокатот на Трамп стана хит во светот за само неколку часа по прес-конференцијата
FOTO: Profimedia

Адвокатот на Доналд Трамп Руди Џулијан вчера одржа прес-конференција на која требаше да ги открие сите докази за наводната масовна кражба на гласови на американските претседателски избори.

Но, наместо во откривањето на масовната кражба на гласови, сите се фокусираа на самиот адвокат кој стана хит за само неколку часа на социјалните мрежи.

Необичниот детаљ во врска со адвокатот на Трамп беше поврзан со неговата тазе фарбана коса како и потта која му се помеша со бојата и се преливаше по неговото лице, погледнете.

Коронавирус