четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 88
home Познати

Таткото повторно ја “закопа“ Меган Маркл: На нејзината прва свадба се делеше…

Таткото повторно ја “закопа“ Меган Маркл: На нејзината прва свадба се делеше…

Таткото на Меган Маркл одлучи да реагира на написите во медиумите дека тој не бил на нејзината прва свадба. Томас Маркл не дојде во Лондон за да ја предаде ќерка си на принцот Хари, а војвотката, поради неговите чести испади во медиумите, ја прекина комуникацијата со него.

Томас повторно ја поткопа репутацијата на Меган во кралското семејство со нова изјава за деталите за нејзината свадба со Тревор Енгелсон во 2011 година.

„Бев на свадбата на мојата ќерка, но на фотографиите кои се објавени во медиумите ме нема, имаше многу млади луѓе и не сакав да се сликам премногу“, рекол Томас.

Новинарите го прашале дали на свадбата се конзумирала марихуана и тој одговорил дека на сите гости им биле дадени кесички со марихуана, бидејќи на Јамајка не само што е легална, туку е и дел од обичајот.

„Не пушев марихуана, мислам дека и мојата ќерка не го прави тоа, му ја дадов мојата кесика на еден од гостите“, рече Томас.

Тој и понатаму продолжува да се обидува да контактира со неговата ќерка која го избриша од нејзиниот живот. Постојано ѝ праќа писма и се обидува да ѝ се јави, но таа не одговара. Тој потврдил дека се обидел да дојде до Меган и преку неговата поранешна сопруга Дори, но и тоа не му успеало.

„Не знам што направив за ќерка ми да ме избрише од нејзиниот живот. Ниту сум се сликал гол во Лас Вегас ниту сум носел нацистичка униформа“, вели Томас алудирајќи на принцот Хари кој ги има направено и двете работи.

Коронавирус