четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 234
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Познати

Таткото на Тамара се јави во контактна емисија во живо: „Цела вечер не престанав да плачам“

Таткото на Тамара се јави во контактна емисија во живо: „Цела вечер не престанав да плачам“

Велко Тодевски, таткото на Тамара се јави вечерва во живо во отвореното студио на 1Тв посветено на Евровизија.

„Горд сум на Тамара, цела вечер не престанав да плачам од среќа. Тамара уште од мали нозе ја носев на фестивали, да игра, да пее. Таа ја сака музиката и знев дека еден ден ќе успее. Премногу сум горд на неа “, рече тој во телефонскиот разговор.

Парламентарни избори 2020