сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 34
home Познати

Таткото на Дуа Липа го нарекуваат „Албанскиот Џорџ Клуни“- кога ќе видите како изгледа особено на плажа се ќе ви стане јасно (ФОТО)

Таткото на Дуа Липа го нарекуваат „Албанскиот Џорџ Клуни“- кога ќе видите како изгледа особено на плажа се ќе ви стане јасно (ФОТО)

Згодниот татко на Дуа Липа денес го следат повеќе од 240.000 фанови на Инстаграм, а тој често објавува фотографии од пејачката на својот профил.

Една од најпопуларните пејачки на денешницата, Дуа Липа, не е единствената ѕвезда во семејството. Имено, откако започна да објавува слики и клипови на социјалните мрежи, нејзиниот татко стана тивка желба на жеините ширум светот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dukagjin Lipa (@dukagjinlipa)

Дукагин Липа бил член на популарна рок-група, а многумина го нарекуваат „албанскиот Џорџ Клуни“.

Дукаѓин Липа е рок музичар кој музички ја усмерувал својата ќерка уште од најрана возраст. Како што еднаш објасни пејачката: „Никогаш не би ја сакала музиката да не беше татко ми“.

Дуа е по потекло од Косово, но поголемиот дел од својот живот го поминала во Велика Британија, каде ја започна својата соло кариера.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dukagjin Lipa (@dukagjinlipa)

Таа се проби на музичкиот пазар со песната „Be the one“, проследена со хитовите”Hotter then hell”, “New Rules”, “No Lie”, “Blow Your Mind”, “Scared To Be Lonley”, и многу други Дуа е многу блиска со својот татко и не крие колку има доверба во него.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dukagjin Lipa (@dukagjinlipa)

„Татко ми е секогаш на моја страна. Иако сега имам одличен менаџмент околу мене во Лондон, тој е секогаш околу мене и секогаш ми помага. Мајка ми е исто така вклучена во сè што правам. Јас навистина уживам кога го имам моето семејство околу мене, особено кога патувам многу и кога настапите се чести “, рече Дуа во една своја прилика.

Неодамна, Дукаќин Липа започна да го привлекува се повеќе внимание од медиумите и јавноста, не толку заради големиот успех на неговата ќерка, туку заради неговиот атрактивен изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dukagjin Lipa (@dukagjinlipa)

Најнови вести

Коронавирус