недела, 28. февруари 2021. Вести денес: 87
home Познати

Тарик Филиповиќ е заводник, но неговата згодна сопруга секогаш му го краде кадарот (ФОТО)

Тарик Филиповиќ е заводник, но неговата згодна сопруга секогаш му го краде кадарот (ФОТО)

Тарик и Лејла Филиповиќ беа меѓу славните личности кои синоќа присуствуваа на Music Awards Ceremony во Белград. На манифестацијата беа наградени најдобрите регионални музичари за изминатата година.

47-годишниот актер и водител на емисијата „Кој сака да биде милионер?“ и 43-годишната поранешна Мис Хрватска споделија фотографии од свеченоста на Инстаграм.

Лејла носеше креација од дизајнерката Матија Вуица.

 

View this post on Instagram

 

#mac2020 #musicawards #beograd #hairandmakeup @theivica @k_o_s_a_by_aii #dress @matijavuica #thanksforthephoto @damirkedzo ❤️

A post shared by Lejla Filipovic (@lejla.filipovic) on

 

View this post on Instagram

 

The Lejla? @lejla.filipovic @matijavuica

A post shared by Tarik Filipovic (@tarikfilipovicofficial) on

Коронавирус