петок, 26. февруари 2021. Вести денес: 19
home Познати

Тања Савиќ заминува за Австралија: Следува средба со сопругот и голема борба

Тања Савиќ заминува за Австралија: Следува средба со сопругот и голема борба

Српската пејачка Тања Савиќ од април води битка за своите деца со сопругот Душан Јованчевиќ. Блиц пишува дека наскоро таа ќе се сретне со него, а судењето е закажана за 19 февруари.

Савиќ веќе започнала да се подготвува за патот и се надева дека наскоро ќе го заврши ова поглавје.

-Тања за сите детали разговараше со својот адвокат, за судењето е подготвена. Собра пари за патот во Австралија, сепак и финансискиот дел не е лесен. Нема настапи, короната трае. Желбата да ги врати синовите е поголема од секој проблем, открива извор за порталот.

-Голема борба ме чека, моите деца да не бидат утре како него, да не ги малтретираат своите жени и да не им го загорчуваат животот на луѓето околу себе, изјавила пејачката во една интервју.

Најнови вести

Коронавирус