вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Тања Савиќ проговори за сопругот откако откри дека и ги земал децата

Тања Савиќ проговори за сопругот откако откри дека и ги земал децата

Сепската пејачка Тања Савиќ тврди дека планира да се разведе од сопругот Душан Јованчевиќ, откако нивните два сина ги однел во Австралија, а како што вели таа со денови наназад не и дозволува да ги слушне.

-Логично е дека ќе барам развод на бракот. Разберете ме дека несакам веќе ништо да имам со таков човек. Сега на сите начини се обидувам да ги вратам своите деца во Србија бидејќи немам друг начин да дојдам до нив. Со синовите на почетокот комуницирав преку Виер, но веќе пет дена сопругот не ми дозволува да ги слушнам, ниту да ги видам преку видео повик. Не можам да верувам дека Душко е толку посесивен и себичен, дека мисли дека децата се само негови, вели Тања за Информер.

Пејачката додава дека тој не смее така да се однесува без оглед на тоа каков е нивниот однос како сопружници.

-Во брак поминавме 11 години и никогаш не сум помислила дека може нешто вакво да ми направи. Очигледно мажите ја удираат жената таму каде најмногу ја болу, а во мојот случај тоа се децата, додава Савиќ.

Нејзиното прекинување на молкот предизивика вистинка бура во српската јавноста, а која беше првата изјава на пејачката и што откри за односот со децата може да прочитате ТУКА.

Најнови вести