понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 58
home Познати

Танц со згодна жена и сабја над глава: Ѓоковиќ каков што го немате видено (ВИДЕО)

Танц со згодна жена и сабја над глава: Ѓоковиќ каков што го немате видено (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ приредува шоу каде и да се појави, дури и кога не е на тениски терен.

Така, тој за време на вечерата ги покажа и своите танцувачки способности и тоа крај една танчерка која му држеше сабја над главата.

Најдобриот светски тенисер одлично се забавуваше, во пресрет на својот втор меч на турнирот што ќе го игра утре против Филип Колшрајбер од Германија.

 

View this post on Instagram

 

Getting into the party spirit @djokernole 💃🏻 . #tennis #tennistv #atp #atptour #djokovic #dubai #funny #dance #ddftennis

A post shared by Tennis TV (@tennistv) on