среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Тамара Тодевска за Влатко Илиевски: Во овие најсреќни денови, фалиш да го споделам тоа со тебе

Тамара Тодевска за Влатко Илиевски: Во овие најсреќни денови, фалиш да го споделам тоа со тебе

Македонскиот пејач Влатко Илиевски почина во јули оваа година откако беше пронајден мртов во својот автомобил.

Семејството, колегите и пријателите тешко го поднесоа неговото заминување.

Секогаш по заминување на некоја драга личност останува празнина и секогаш недостасува.Така и Влатче им недостасува на своето семејство, пријатели, колеги…

Тамара Тодевска деновиве се реализираше по вторпат во улога на мајка, односно на свет го донесе својот син Дарен.

Својата среќа ја сподели со своето семејство, своите пријатели, колеги, фанови…но и недостига нејзиниот пријател и колега Влатко.

Тодевска на својот профил на „Фејсбук“ напиша статус во кој потенцираше дека го мисли секој ден и дека му недостига во овие среќни моменти.

„Ми текнува на овој дел од концертот кога се појави Морал и Влатче беше највеќе свој додека пееше со нив. Колку плачев од среќа зошто знаев дека во тој момент беше најсреќен на светот. Ова  беше музика која најмногу му лежеше и најмногу му стоеше. Ваков го запознав и ваков ќе го запаметам.Покрај тоа што беше уметник и уникатен, беше другар за пример, полн со љубов, емоција,емпатија.Многу ми фали да ме насмее, да ме извади од такт, да ме распалче.Фалиш друже.Во овие најсрќени денови од мојот живот, фалиш да го споделам тоа со тебе. Секој ден. Секој ден помислувам на тебе, не можеш да не ми пројдеш низ главата. Многу те сакав и засекогаш ќе постоиш во моето срце длабку врезан. Мојот сакан Влатче. Мојот најсакан другар, брат ,колега…“ напиша Тамара на „Фејсбук“.

Триесет и три годишниот Влатко Илиевски беше еден од најпознатите рокери во Македонија.

Коронавирус